20/6/2017

W sobotę 17 czerwca o godzinie 10.30 w kościele Świętych Męczenników Oktawiusza i Towarzyszy w Rzymie została odprawiona Msza święta żałobna za zmarłego nagle ks. Mariana Babulę, prokuratora generalnego Zgromadzenia św. Michała Archanioła przy Stolicy Apostolskiej, pracownika Kongregacji do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego od 1990 roku do chwili śmierci. Liturgii przewodniczył J.Em. kard. João Braz De Avis. 

więcej »
20/6/2017
„Wolni w Chrystusie” pod takim hasłem odbyła się 36. Narodowa Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości. W roku Narodowego Kongresu Trzeźwości głównie modlono się o wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych.
więcej »
20/6/2017

Wychodząc na przeciw pragnieniom męskiej duszy, Michalickie Duszpasterstwo Młodych zaproponowało coś wyjątkowego: formę rekreacji kreatywnej; bo tak najcelniej ujmuje się survival, Mowa tu o umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach i sytuacjach nie do przewidzenia. Doświadczenie pokazało, że ten rodzaj „dobrego spędzenia czasu” niesie z sobą duży ładunek pozytywnej emocji, przygody. Spytacie, co nas w tym kręci szczególnie? Współpraca, zaufanie do reszty kompani, skazanie na siebie, dzika przestrzeń dziewiczej przyrody i …… wszechogarniająca cisza. 

więcej »
20/6/2017

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Mariana Babuli CSMA odbędą się w dniu 22.06.2017 r. (czwartek) o godz. 13.00 w Sanktuarium Świętego Michała Archanioła i Błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Do udziału w modlitwie zapraszają Księża Michalici

więcej »
18/6/2017

Minęły cztery lata, odkąd św. Michał w znaku Figury z Cudownej Groty Objawień na Gargano nawiedza w Polsce kolejne parafie, szkoły, szpitale, więzienia i domy zakonne. Dlatego stworzyliśmy nową stronę internetową nawiedzenia figury, które w duchu wiary pomoga ludziom stanąć na równe nogi.

więcej »
17/6/2017

Święty Michał Archanioł w ramach peregrynacji figury po raz kolejny wybiera się nad Morze Bałtyckie. Dwie parafie na Pomorzu w najbliższych dniach będą przeżywać „Czas mocy i łaski”. Zapraszamy do udziału w tych niezwykłych uroczystościach.

więcej »
16/6/2017

Zakońcył się VI Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg", który odbył się 3 czerwca 2017 roku w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Sobocie. Na festiwal przybyło 8 uczestników i w każdej kategorii solowej i zespołowej startowało po 4 uczestników.

więcej »
15/6/2017

Dnia 15 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, po odprawieniu porannej Eucharystii w kościele Quo vadis  w Rzymie, odszedł do wieczności ks. Marian Babula CSMA (1958-2017). Przeżył 59 lat, w tym 33 lata w kapłaństwie i 40 lat w życiu zakonnym. Formację w Zgromadzeniu św. Michała Archanioła rozpoczął w 1973 r. od Niższego Seminarium Duchownego w Miejscu Piastowym

więcej »
14/6/2017

Ks. Piotr Marcin Burek CSMA, rektor Papieskiego Sanktuarium Matki Bożej „ad Rupes” w Castel Sant’Elia, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, wysokim odznaczeniem nadawanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „po to, by ukazać zasługi, które powiększają chwałę i dobro narodu polskiego”. Ceremonia  odbyła się w niedzielę 28 maja, pod przewodnictwem delegatów Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, posłów na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Kazimierza Gołojucha i  Mieczysława Miazgi

więcej »
13/6/2017

W Miejscu Piastowym, z udziałem tłumu wiernych, odbyła się w niedzielę 11 czerwca br.  wyjątkowa i niepowtarzalna uroczystość. Koronami Papieskimi ukoronowane zostały dwa wizerunki Matki Bożej: Figura Matki Bożej Fatimskiej z Miejsca Piastowego i Obraz Matki Bożej Pocieszenia z Komborni. Eucharystii przewodniczył abp Adam Szal, homilię wygłosił abp senior Józef Michalik. Obrzęd koronacji miał miejsce zaraz po homilii. Najpierw zostały odczytane Dekrety Stolicy Apostolskiej, następnie abp Adam Szal odmówił Modlitwę Koronacyjną, po niej Księża Arcybiskupi i Biskupi oraz Generał Michalitów nałożyli korony na Wizerunki Matki Bożej.

więcej »

Strony