peregrynacja

Natalia Niemen na Bemowie

Niedziela 8 stycznia, kończąca w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, przyniosła społeczności parafialnej Matki Bożej Królowej Aniołów pięknie zamykające go zdarzenie – koncert kolęd w wykonaniu Natalii Niemen (śpiew, altówka) i jej męża Mateusza Otremby, czyli Mate.O (śpiew, gitara akustyczna, bouzouki) oraz zaproszonych przez oboje artystów gości, a więc Głyk PIK Trio w składzie: Irek Głyk (wibrafon), Kinga Głyk (gitara basowa) i Patryk Głyk (perkusja) oraz Katarzynę Gacek-Dudę (skrzypce, flety) i Pawła „Bzim” Zareckiego (instrumenty klawiszowe).

Ciekawie o św. Michale

Kilka miesięcy temu, dzięki staraniom Sekretariatu Peregrynacji Figury Księcia wojsk niebiańskich z Groty Objawień na Gargano, ukazała się ciekawa książeczka autorstwa ks. Karola Dąbrowskiego CSMA pod tytułem Duchowe bogactwa Aktu Poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi. Zapraszamy do jej lektury.

W cieniu anielskich skrzydeł

Świt. Jest jeszcze sporo przed szóstą. Za oknami dalej ciemno. Gdzieniegdzie wśród ocienionych nocną aurą korytarzy słychać suchy łoskot otwieranych drewnianych żaluzji. Ktoś wyczekał z pobudką do ostatniej chwili. No tak. Przecież za kilka chwil trzeba być już w grocie. Ciekawe czy ten ktoś zdąży?

Wielka Pokuta na Jasnej Górze i Michał Archanioł z Gargano

Ponad 100 tysięcy Polaków potraktowało poważnie powtarzane od miesięcy wezwanie do przyjazdu na Jasną Górę, aby stanąć przed Bogiem w geście uniżenia, pokory i pokuty. Wśród pokutników nie tylko Matka Boża w cudownej jasnogórskiej ikonie, ale również znak świętej figury Archanioła Michała z Gargano. Tej, która od ponad trzech lat peregrynuje po polskiej ziemi.

Strony