Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Słupno jak Grota św. Michała Archanioła

Ponad 1850 km przebyła z Monte Sant Angelo do Polski figura św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech. W piątek o godz. 18.00 powitaną ją przy drzwiach kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Słupnie. Ta młoda parafia jako pierwsza w Polsce dostąpiła zaszczytu goszczenia św. Michała Archanioła.

Piękna świątynia parafialna stała się jakby Grotą Objawień na Gargano. Uczestnicząc w Eucharystii, wszyscy w klimacie rozmodlenia wpatrywali się w statuę, przedziwny znak obecności św. Michała Archanioła pośród nich.

Mszy św. celebrowanej przez 12 kapłanów. Przewodniczył Wikariusz Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów ks. Ryszard Andrzejewski. We wstępie przypomniał, że św. Michała Archanioł był Aniołem Stróżem samego Pana Jezusa, stąd jego obecność podczas Najświętszej Ofiary jest wyjątkowa. Słowo Boże podkreślające niezwykłość Nawiedzenia i ukazujące wyjątkową rolę św. Michała Archanioła w walce ze złem wygłosił ks. Adam Nitka. Uroczystość uświetniła orkiestra z Radzymina.

Czuwanie i dalszy ciąg nawiedzenia

Klimat żywej wiary i modlitwy  wypełniał świątynię Matki Bożej Fatimskiej w Słupnie przezywającej czas Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Monte Sant Angelo. Prowadzący nawiedzenie ks. Adam Nitka CSMA w swych naukach przypomniał historię czterech objawień , które miały miejsce na Gargano i wskazal na ich teologiczny i praktyczny wymiar. Uczestnicy peregrynacji odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne, dzieci otrzymały specjalne błogosławienstwo z nałożeniem rąk. Kulminację łaski stanowiła  Msza sw o godz. 18.00 z modlitwa o uzdroweinie i uwolnienie z nałogów za przycy ną św. Michała aRCHANIOŁA POŁĄCZONA ZE SPeCJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM Najaswietszym Sakramentem 
Starannie przygotowane i pełne Ducha czuwanie modlitewne które potrawało do Apelu prowadziła wieczorem młodzież. Ponadto kilkanascie osób zostało przyjętych do szkaplerza św. Michała Archanioła. Jutro ostatni dzień Nawiedzenia w Słupnie. Po wieczornej Mszy sw. wierna kopia cudownej figury z groty na Gargano uda się do Domu Generalnego Ksiezy Michalitów w Markach. Tam łaski peregrynacje dostapią członkowie wspólnoty domowej