Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).
9/10/2014

Obecność figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano w parafii Matki Bożej Loretańskiej w El Palomar, na pewno można nazwać wydarzeniem nadzwyczajnym. Pierwsze jego przybycie i spotkanie z parafianami nie oznajmiało większego ich ożywienia. Ale gdy, w marcu 2014 roku, o. Generał, podczas uroczystej mszy św., nałożył szkaplerze proboszczowi i wikaremu i gdy została oznajmiona Msza św. o uwolnienie za przyczyną św. Michała Archanioła, Niebiański Obrońca dokonał niezwykłego ożywienia religijnego wśród wiernych z parafii i z okolicznych miast.

więcej »
8/10/2014

20 lipca 1880 r. Ojciec św. Leon XIII zatwierdził Związek Szkaplerza św. Michała, założony w Rzymie 30 sierpnia 1878 r. Ten szkaplerz składa się z dwu płatków wełnianych we formie tarczy. Jedna część z wizerunkiem św. Michała jest niebieskiego koloru a druga zaś brunatnego. Modlitw osobnych nie ma przy tym szkaplerzu.

więcej »
1/10/2014

Byliśmy przekonani,że wydarzy się coś nadzwyczajnego. Każdy czekał na dzień 24.09.2014 r . Przyjedzie KTOŚ , kto umocni, doda odwagi, KTO przypomni, że Bóg jest najważniejszy. I stało się! Przyjechał z Gargano na Jasielski Rynek. Tam zabrzmiał marsz powitalny wykonany przez Miejsko- Kolejową Orkiestrę Dętą w Jaśle. Policjanci wzięli z samochodu - kaplicy figurę swojego Patrona na ramiona i nieśli do Jasielskiej Fary.

więcej »
30/9/2014

Miasto na Pogórzu Strzyżowskim. Osią malowniczych widoków tego miejsca jest meandrująca rzeka Wisłok. Z najwyżej położonych punktów można zobaczyć przepiękną panoramę miasta położonego w kotlinie. Niby zwykłe miasto jak ich wiele, ale jednak jest w nim coś wyjątkowego. To jedno z 11 miast, którym patronuje św. Michał Archanioł.

więcej »
30/9/2014

Szkaplerz może przypomnieć o walce. O człowieka walczy Bóg, ale i szatan – mówi dla portalu PCh24.pl ks. Marcin A. Różański michalita, historyk, dyrektor Katolickiego Gimnazjum w Markach i pomysłodawca odnowienia szkaplerza św. Michała Archanioła. Pośród rozlicznych szkaplerzy w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się Szkaplerz Św. Michała Archanioła, propagowany przez księży michalitów. Jaka była historia nadania Waszemu Zgromadzeniu opieki księcia niebieskich zastępów?

więcej »
16/9/2014

Księża Michalici i Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano zapraszają na weekendowe dni skupienia z Aniołami.

I sesja 5-7 grudnia 2014 r.  Rycerka Górna k/Żywca – (Dom Rekolekcyjny, Rycerka Górna 147, 34-370 Rajcza).

II sesja 12-14 grudnia 2014 r. Marki k/Warszawy – (Dom Zakonny Księży Michalitów, al. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki).

więcej »
10/9/2014

„Zaprosiliśmy Cię tutaj, by przypomnieć sobie, że jest niebo” - tymi słowami ks. prałat Tadeusz Kasperek, proboszcz parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach przywitał figurę św. Michała Archanioła w swojej parafii. Boski posłaniec przybył do papieskiego miasta w poniedziałek 11 sierpnia, w strugach ulewnego deszczu. Od rogatek miasta eskortowała niezwykłego gościa policja. Po powitaniu przez księdza proboszcza, w mieście”gdzie wszystko się zaczęło” słowo pozdrowienia wypowiedziała pani burmistrz Ewa Filipiak. Wręczyła również pamiątkowy medal dla sanktuarium w Gargano. 

więcej »
7/9/2014

W pierwszych trzech dniach września parafie w Szczepanowie i Słaboszewie przeżywały czas odwiedzin św. Michała Archanioła z groty objawień na włoskim Monte Gargano. O tej grocie św. Michał powiedział „Tam, gdzie otwiera się skała, będą odpuszczone grzechy ludzkie”. Dzięki peregrynacji otwierały się serca ludzi a drzwi kościołów pozostawały otwarte dwie noce bez przerwy. 1 września punktualnie o 21.00 leśniczowie z parafii szczepanowskiej wnieśli figurę Księcia Aniołów do kościoła. Mszy inaugurującej nawiedzenia przewodniczył ks. Andrzej Panasiuk, proboszcz z Mieściska, a homilię wygłosił ks. Sylwester Szwajca, michalita. 

więcej »
28/8/2014

Uroczystości w świątyni rozpoczęły się od uroczystego nałożenia na głowę św. Michała pięknie zdobionej korony - tego aktu w imieniu całej wspólnoty dokonał ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii. Uroczysty ton miało powitanie Patrona parafii i miasta przez dzieci i młodzież. W swoim słowie powitania burmistrz Tadeusz Filipiak przypomniał krótko historię więzów parafii ze św. Michałem - ponad 240 lat tą wspólnotą opiekuje się najważniejszy z Archaniołów, zaś 4 października 2010 roku pod jego pieczę oddaliśmy też całe nasze miasto.

więcej »

Strony