Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).
28/8/2014

Uroczystości w świątyni rozpoczęły się od uroczystego nałożenia na głowę św. Michała pięknie zdobionej korony - tego aktu w imieniu całej wspólnoty dokonał ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii. Uroczysty ton miało powitanie Patrona parafii i miasta przez dzieci i młodzież. W swoim słowie powitania burmistrz Tadeusz Filipiak przypomniał krótko historię więzów parafii ze św. Michałem - ponad 240 lat tą wspólnotą opiekuje się najważniejszy z Archaniołów, zaś 4 października 2010 roku pod jego pieczę oddaliśmy też całe nasze miasto.

więcej »
18/8/2014

Uroczystości rozpoczęły się 1 sierpnia, czyli w piątek popołudniu. O godz. 17.00 z kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wierzbniku wyruszyliśmy na początek wioski, gdzie modlitwą i pieśnią na ustach wyczekiwaliśmy przybycia figury. O godz. 17.30 od strony Grodkowa, na sygnale dźwiękowym i świetlnym, policja doprowadziła samochodową kaplicę z figurą do granic wioski. Mieszkańcy Wierzbnika i Jankowic Wielkich w niezwykłej atmosferze modlitwy i skupienia witali anielskiego gościa.

więcej »
1/8/2014

W niedzielę 27 lipca w parafii św. Marcina w Krasiczynie zakończyła się peregrynacja wiernej kopii figury św. Michała Archanioła z góry Gargano. Figura została przywieziona do parafii 25 lipca o godz. 18.00. W programie spotkania ze św. Michałem tego dnia odbyła się, obok Mszy św. na powitanie, także wieczorna procesja z figurą na cmentarz. Sobota była dniem odwiedzin figury we wszystkich kościołach filialnych parafii Krasiczyn. A o godz. 17.00 sprawowana była w kościele parafialnym Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

więcej »
14/7/2014

48 godzin, bo tyle trwała wizyta figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano w Zawierciu, to mnóstwo chwil zamkniętych w wieczności oddane przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła Bogu. Czas Mocy i Łaski  zapoczątkowało uroczyste powitanie figury księcia aniołów. Powitany jak prawdziwy wódz wojska niebieskiego wśród spadających płatków róż, wkroczył między swoich Rycerzy i Czcicieli, by objąć władzę w Zawierciu. Tę władzę przekazał mu Proboszcz Bazyliki Świętych Apostołów Piotra i Pawła ks. Zenon Gajda, przede wszystkim powierzając zawierciańskie rodziny, samotnych i chorych opiece Bożego Ministra.

więcej »
14/7/2014

Zawiercie, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec – oto trzy miasta Zagłębia, które w najbliższych dniach nawiedza Figura św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. To pierwsze parafie (pomijając Kaplicę Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus w Sosnowcu) w tym zakątku Polski, które przeżywają „Czas mocy i łaski”. Wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła zapraszamy na nawiedzenie.

więcej »
1/7/2014

W dniach 23 – 25 czerwca R.P. 2014 dane było gilowickiej parafii,w beskidzie żywieckim pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła, uczestniczyć w  wyjątkowych rekolekcjach. W tych bowiem dniach naszą parafialną wspólnotę nawiedził św. Michał Archanioł, który przybył w swej figurze z włoskiej Góry Gargano. Obecność tak niezwykłego Gościa, to szczególny znak miłości samego Boga wobec naszej parafii, wobec każdego mieszkańca Gilowic. Bogu niech będą dzięki!

więcej »
3/6/2014

W dniach 23-25 maja 2014r. przeżywaliśmy w Wołominie nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z anielskiego Sanktuarium na Górze Gargano. Był to specjalny czas, który Bóg podarował Parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Bóg posłał tam Archanioła Michała i upomniał się o serca synów i córek ziemi wołomińskiej. Owocem tego posłania było głębokie poruszenie w duszach wielu ludzi, którzy otrzymawszy łaskę, ukochali Bożego Posłańca i przystąpili do Bractwa Szkaplerza.

więcej »
30/5/2014

Kamień Pomorski i Choszczno – parafie diecezji szczecińsko-kamieńskiej przeżywały majowe dni czasu mocy i łaski ze św. Michałem Archaniołem w znaku figury z Monte Sant’ Angelo. Jedno i drugie miasto przeżywało nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Górze Gargano. W uroczystościach udział wzięli policjanci – wszak św. Michała Archanioł to patron policji.

więcej »
22/5/2014

Dwa bratnie języki, dwa bratnie kraje: Rzeczpospolita Polska i Republika Czeska i jeden św. Michał Archanioł w znakuj Figury z Monte Sant’ Angelo. W ostatnich dniach Boży Minister połączył dwa słowiańskie narody. Św. Michał z Gargano nawiedził naszych południowych sąsiadów w Czechach. „Doba milosti a síly” – czas mocy i łaski przeżywali Polacy i Czesi zamieszkujący Zaolzie.

więcej »

Strony