14/7/2014

48 godzin, bo tyle trwała wizyta figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano w Zawierciu, to mnóstwo chwil zamkniętych w wieczności oddane przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła Bogu. Czas Mocy i Łaski  zapoczątkowało uroczyste powitanie figury księcia aniołów. Powitany jak prawdziwy wódz wojska niebieskiego wśród spadających płatków róż, wkroczył między swoich Rycerzy i Czcicieli, by objąć władzę w Zawierciu. Tę władzę przekazał mu Proboszcz Bazyliki Świętych Apostołów Piotra i Pawła ks. Zenon Gajda, przede wszystkim powierzając zawierciańskie rodziny, samotnych i chorych opiece Bożego Ministra.

więcej »
14/7/2014

Zawiercie, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec – oto trzy miasta Zagłębia, które w najbliższych dniach nawiedza Figura św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. To pierwsze parafie (pomijając Kaplicę Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus w Sosnowcu) w tym zakątku Polski, które przeżywają „Czas mocy i łaski”. Wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła zapraszamy na nawiedzenie.

więcej »
1/7/2014

W dniach 23 – 25 czerwca R.P. 2014 dane było gilowickiej parafii,w beskidzie żywieckim pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła, uczestniczyć w  wyjątkowych rekolekcjach. W tych bowiem dniach naszą parafialną wspólnotę nawiedził św. Michał Archanioł, który przybył w swej figurze z włoskiej Góry Gargano. Obecność tak niezwykłego Gościa, to szczególny znak miłości samego Boga wobec naszej parafii, wobec każdego mieszkańca Gilowic. Bogu niech będą dzięki!

więcej »
3/6/2014

W dniach 23-25 maja 2014r. przeżywaliśmy w Wołominie nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z anielskiego Sanktuarium na Górze Gargano. Był to specjalny czas, który Bóg podarował Parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Bóg posłał tam Archanioła Michała i upomniał się o serca synów i córek ziemi wołomińskiej. Owocem tego posłania było głębokie poruszenie w duszach wielu ludzi, którzy otrzymawszy łaskę, ukochali Bożego Posłańca i przystąpili do Bractwa Szkaplerza.

więcej »
30/5/2014

Kamień Pomorski i Choszczno – parafie diecezji szczecińsko-kamieńskiej przeżywały majowe dni czasu mocy i łaski ze św. Michałem Archaniołem w znaku figury z Monte Sant’ Angelo. Jedno i drugie miasto przeżywało nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Górze Gargano. W uroczystościach udział wzięli policjanci – wszak św. Michała Archanioł to patron policji.

więcej »
22/5/2014

Dwa bratnie języki, dwa bratnie kraje: Rzeczpospolita Polska i Republika Czeska i jeden św. Michał Archanioł w znakuj Figury z Monte Sant’ Angelo. W ostatnich dniach Boży Minister połączył dwa słowiańskie narody. Św. Michał z Gargano nawiedził naszych południowych sąsiadów w Czechach. „Doba milosti a síly” – czas mocy i łaski przeżywali Polacy i Czesi zamieszkujący Zaolzie.

więcej »
20/5/2014

10 maja 2014 roku w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach czterej alumni diecezji gliwickiej otrzymali święcenia diakonatu z rąk biskupa pomocniczego Gerarda Kusza. Biskup zauważył, że nie bez znaczenia jest fakt, iż uroczystość święceń zbiegła się z trwającą w tych dniach peregrynacją figury św. Michała Archanioła. – Żebyście nie zapomnieli o tym, że czeka was walka z mocami ciemności. 

więcej »
19/5/2014

W ostatnich tygodniach kwietnia Figura św. Michała Archanioła z Monte Sant’ Angelo nawiedziła siedem parafii diecezji gliwickiej, a wśród nich parafię pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Gliwicach.

Nawiedzenie poprowadził ks. Robert Ryndak – Referent Powołaniowy naszego Zgromadzenia zakonnego. 

więcej »
12/5/2014

Redakcja „Któż jak Bóg", Księża Michalici oraz Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „NOMADA" zapraszają do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach 26-30 sierpnia 2014 r.

Trasa pielgrzymki: Warszawa - Monte Sant' Angelo - San Giovanni Rotondo - Lanciano - Manopello - Rzym

więcej »

Strony