Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).
24/1/2015

Figura św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Gargano na początku bieżącego roku nawiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i pozostanie do 4 lutego. W programie nawiedzenie kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla dziewcząt i bazyliki. W klasztorze trwa się nowenna, która stanowi duchowe przygotowanie do tego niezwykłego wydarzenia. Zobacz szczegółowy plan peregrynacji

więcej »
22/1/2015

Rusza kolejny rok Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Gargano. Do tej pory Książę Wojsk Niebiańskich nawiedził w Polsce 256 parafii, ponad sto klasztorów sióstr zakonnych, liczne szkoły, domy dziecka, noclegownie dla bezdomnych, a nawet Stadion Narodowy w Warszawie. Bieżący rok kalendarzowy obłożony jest kolejnymi miejscami nawiedzenia w całej Polsce. Zapełnia się również kalendarium 2016 roku. Trwają też zapisy na rok 2017.

więcej »
21/1/2015

Peregrynująca po Polsce figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano 1 lutego br. nawiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i pozostanie do 4 lutego. W programie nawiedzenie kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla dziewcząt i bazyliki. 23 stycznia w klasztorze rozpoczyna się nowenna, która będzie duchowym przygotowaniem do tego wielkiego wydarzenia.

więcej »
1/12/2014

Księża Michalici i Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano zapraszają Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła, członków Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz tych, którzy chcą przyjąć szkaplerz na weekendowe dni skupienia. I sesja 5-7 grudnia 2014 r.  Rycerka Górna k/Żywca – Św. Michał Archanioł – wzór odwagi, męstwa i odpowiedzialności – prowadzi ks. Krzysztof Poświata CSMA. II sesja 12-14 grudnia 2014 r. Marki k/Warszawy – Ze św. Michałem Archaniołem o zagrożeniach duchowych – prowadzi ks. Tomasz Owczarek (egzorcysta) i Małgorzata Więczkowska.

więcej »
10/11/2014

Na stronie michalitów powstaje baza danych pytań i odpowiedzi na temat szkaplerza św. Michała Archanioła. Z wielu stron napływają pytania, prosby o wyjaśnienie wątpliwości. Pytania są zapisywane, analizowane i pod adresem www.michalici.pl/szkaplerz ukazują się odpowiedzi. Początki zawsze są skromne, ale juz niedługo powstanie ciekawa i obszerna baza pytań i odpowiedzi. Wszak kto pyta ten nie błądzi. Kto odpowiada wskazuje drogę.

więcej »
8/11/2014

We wtorkowy wieczór, z początkiem listopada do parafii Matki Bożej Królowej Polski na legnickiem osiedlu Kopernik, zawitała figura św. Michała Archanioła, peregrynująca po Polsce od półtora roku. Uroczystościom wprowadzenia niezwykłego anielskiego wizerunku do świątyni przewodniczył proboszcz parafii ks. Ryszard Wolski. On również, na znak rozpoczęcia 20 godzin nawiedzenia, nałożył na figurę koronę.

więcej »
8/11/2014

Pani Maria ze wzruszeniem pokazuje w Jeżowie Sudeckim dom, w którym przyszła na świat i spędziła dzieciństwo oraz młodość. Teraz mieszka o kilkaset kilometrów stąd, ale przyjechała specjalnie, by przeżyć w swojej rodzinnej miejscowości uroczystość nawiedzenia w miejscowym kościele figury jego patrona. Jest nim św. Michał Archanioł, do którego Maria ma szczególne nabożeństwo, gdyż przyszła na świat 29 września, właśnie w dzień św. Michała Archanioła. Ta jej fascynacja zaowocowała kilka lat temu podróżą na Półwysep Gargano.

więcej »
28/10/2014

A my... mając ze Słubic tylko 89 km do Zielonej Góry zrezygnowalibyśmy z łaski stanięcia u stóp najpotężniejszego księcia z zastępów Pana, chorążego Trójcy Przenajświętszej? Dziwne pytanie. Odpowiedź była jedna: „Jedziemy!”. Na to zawołanie odpowiedziała grupa pielgrzymów, która z różańcem w ręku i pieśnią na ustach wyruszyła 25 października br. do Zielonej Góry do parafii św. Stanisława Kostki na  uroczystości nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Gargano.

więcej »
9/10/2014

Obecność figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano w parafii Matki Bożej Loretańskiej w El Palomar, na pewno można nazwać wydarzeniem nadzwyczajnym. Pierwsze jego przybycie i spotkanie z parafianami nie oznajmiało większego ich ożywienia. Ale gdy, w marcu 2014 roku, o. Generał, podczas uroczystej mszy św., nałożył szkaplerze proboszczowi i wikaremu i gdy została oznajmiona Msza św. o uwolnienie za przyczyną św. Michała Archanioła, Niebiański Obrońca dokonał niezwykłego ożywienia religijnego wśród wiernych z parafii i z okolicznych miast.

więcej »

Strony