Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).
16/9/2014

Księża Michalici i Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano zapraszają na weekendowe dni skupienia z Aniołami.

I sesja 5-7 grudnia 2014 r.  Rycerka Górna k/Żywca – (Dom Rekolekcyjny, Rycerka Górna 147, 34-370 Rajcza).

II sesja 12-14 grudnia 2014 r. Marki k/Warszawy – (Dom Zakonny Księży Michalitów, al. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki).

więcej »
10/9/2014

„Zaprosiliśmy Cię tutaj, by przypomnieć sobie, że jest niebo” - tymi słowami ks. prałat Tadeusz Kasperek, proboszcz parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach przywitał figurę św. Michała Archanioła w swojej parafii. Boski posłaniec przybył do papieskiego miasta w poniedziałek 11 sierpnia, w strugach ulewnego deszczu. Od rogatek miasta eskortowała niezwykłego gościa policja. Po powitaniu przez księdza proboszcza, w mieście”gdzie wszystko się zaczęło” słowo pozdrowienia wypowiedziała pani burmistrz Ewa Filipiak. Wręczyła również pamiątkowy medal dla sanktuarium w Gargano. 

więcej »
7/9/2014

W pierwszych trzech dniach września parafie w Szczepanowie i Słaboszewie przeżywały czas odwiedzin św. Michała Archanioła z groty objawień na włoskim Monte Gargano. O tej grocie św. Michał powiedział „Tam, gdzie otwiera się skała, będą odpuszczone grzechy ludzkie”. Dzięki peregrynacji otwierały się serca ludzi a drzwi kościołów pozostawały otwarte dwie noce bez przerwy. 1 września punktualnie o 21.00 leśniczowie z parafii szczepanowskiej wnieśli figurę Księcia Aniołów do kościoła. Mszy inaugurującej nawiedzenia przewodniczył ks. Andrzej Panasiuk, proboszcz z Mieściska, a homilię wygłosił ks. Sylwester Szwajca, michalita. 

więcej »
28/8/2014

Uroczystości w świątyni rozpoczęły się od uroczystego nałożenia na głowę św. Michała pięknie zdobionej korony - tego aktu w imieniu całej wspólnoty dokonał ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii. Uroczysty ton miało powitanie Patrona parafii i miasta przez dzieci i młodzież. W swoim słowie powitania burmistrz Tadeusz Filipiak przypomniał krótko historię więzów parafii ze św. Michałem - ponad 240 lat tą wspólnotą opiekuje się najważniejszy z Archaniołów, zaś 4 października 2010 roku pod jego pieczę oddaliśmy też całe nasze miasto.

więcej »
18/8/2014

Uroczystości rozpoczęły się 1 sierpnia, czyli w piątek popołudniu. O godz. 17.00 z kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wierzbniku wyruszyliśmy na początek wioski, gdzie modlitwą i pieśnią na ustach wyczekiwaliśmy przybycia figury. O godz. 17.30 od strony Grodkowa, na sygnale dźwiękowym i świetlnym, policja doprowadziła samochodową kaplicę z figurą do granic wioski. Mieszkańcy Wierzbnika i Jankowic Wielkich w niezwykłej atmosferze modlitwy i skupienia witali anielskiego gościa.

więcej »
1/8/2014

W niedzielę 27 lipca w parafii św. Marcina w Krasiczynie zakończyła się peregrynacja wiernej kopii figury św. Michała Archanioła z góry Gargano. Figura została przywieziona do parafii 25 lipca o godz. 18.00. W programie spotkania ze św. Michałem tego dnia odbyła się, obok Mszy św. na powitanie, także wieczorna procesja z figurą na cmentarz. Sobota była dniem odwiedzin figury we wszystkich kościołach filialnych parafii Krasiczyn. A o godz. 17.00 sprawowana była w kościele parafialnym Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

więcej »
14/7/2014

48 godzin, bo tyle trwała wizyta figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano w Zawierciu, to mnóstwo chwil zamkniętych w wieczności oddane przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła Bogu. Czas Mocy i Łaski  zapoczątkowało uroczyste powitanie figury księcia aniołów. Powitany jak prawdziwy wódz wojska niebieskiego wśród spadających płatków róż, wkroczył między swoich Rycerzy i Czcicieli, by objąć władzę w Zawierciu. Tę władzę przekazał mu Proboszcz Bazyliki Świętych Apostołów Piotra i Pawła ks. Zenon Gajda, przede wszystkim powierzając zawierciańskie rodziny, samotnych i chorych opiece Bożego Ministra.

więcej »
14/7/2014

Zawiercie, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec – oto trzy miasta Zagłębia, które w najbliższych dniach nawiedza Figura św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. To pierwsze parafie (pomijając Kaplicę Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus w Sosnowcu) w tym zakątku Polski, które przeżywają „Czas mocy i łaski”. Wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła zapraszamy na nawiedzenie.

więcej »
1/7/2014

W dniach 23 – 25 czerwca R.P. 2014 dane było gilowickiej parafii,w beskidzie żywieckim pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła, uczestniczyć w  wyjątkowych rekolekcjach. W tych bowiem dniach naszą parafialną wspólnotę nawiedził św. Michał Archanioł, który przybył w swej figurze z włoskiej Góry Gargano. Obecność tak niezwykłego Gościa, to szczególny znak miłości samego Boga wobec naszej parafii, wobec każdego mieszkańca Gilowic. Bogu niech będą dzięki!

więcej »

Strony