Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).
1/12/2014

Księża Michalici i Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Gargano zapraszają Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła, członków Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz tych, którzy chcą przyjąć szkaplerz na weekendowe dni skupienia. I sesja 5-7 grudnia 2014 r.  Rycerka Górna k/Żywca – Św. Michał Archanioł – wzór odwagi, męstwa i odpowiedzialności – prowadzi ks. Krzysztof Poświata CSMA. II sesja 12-14 grudnia 2014 r. Marki k/Warszawy – Ze św. Michałem Archaniołem o zagrożeniach duchowych – prowadzi ks. Tomasz Owczarek (egzorcysta) i Małgorzata Więczkowska.

więcej »
10/11/2014

Na stronie michalitów powstaje baza danych pytań i odpowiedzi na temat szkaplerza św. Michała Archanioła. Z wielu stron napływają pytania, prosby o wyjaśnienie wątpliwości. Pytania są zapisywane, analizowane i pod adresem www.michalici.pl/szkaplerz ukazują się odpowiedzi. Początki zawsze są skromne, ale juz niedługo powstanie ciekawa i obszerna baza pytań i odpowiedzi. Wszak kto pyta ten nie błądzi. Kto odpowiada wskazuje drogę.

więcej »
8/11/2014

We wtorkowy wieczór, z początkiem listopada do parafii Matki Bożej Królowej Polski na legnickiem osiedlu Kopernik, zawitała figura św. Michała Archanioła, peregrynująca po Polsce od półtora roku. Uroczystościom wprowadzenia niezwykłego anielskiego wizerunku do świątyni przewodniczył proboszcz parafii ks. Ryszard Wolski. On również, na znak rozpoczęcia 20 godzin nawiedzenia, nałożył na figurę koronę.

więcej »
8/11/2014

Pani Maria ze wzruszeniem pokazuje w Jeżowie Sudeckim dom, w którym przyszła na świat i spędziła dzieciństwo oraz młodość. Teraz mieszka o kilkaset kilometrów stąd, ale przyjechała specjalnie, by przeżyć w swojej rodzinnej miejscowości uroczystość nawiedzenia w miejscowym kościele figury jego patrona. Jest nim św. Michał Archanioł, do którego Maria ma szczególne nabożeństwo, gdyż przyszła na świat 29 września, właśnie w dzień św. Michała Archanioła. Ta jej fascynacja zaowocowała kilka lat temu podróżą na Półwysep Gargano.

więcej »
28/10/2014

A my... mając ze Słubic tylko 89 km do Zielonej Góry zrezygnowalibyśmy z łaski stanięcia u stóp najpotężniejszego księcia z zastępów Pana, chorążego Trójcy Przenajświętszej? Dziwne pytanie. Odpowiedź była jedna: „Jedziemy!”. Na to zawołanie odpowiedziała grupa pielgrzymów, która z różańcem w ręku i pieśnią na ustach wyruszyła 25 października br. do Zielonej Góry do parafii św. Stanisława Kostki na  uroczystości nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Gargano.

więcej »
9/10/2014

Obecność figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano w parafii Matki Bożej Loretańskiej w El Palomar, na pewno można nazwać wydarzeniem nadzwyczajnym. Pierwsze jego przybycie i spotkanie z parafianami nie oznajmiało większego ich ożywienia. Ale gdy, w marcu 2014 roku, o. Generał, podczas uroczystej mszy św., nałożył szkaplerze proboszczowi i wikaremu i gdy została oznajmiona Msza św. o uwolnienie za przyczyną św. Michała Archanioła, Niebiański Obrońca dokonał niezwykłego ożywienia religijnego wśród wiernych z parafii i z okolicznych miast.

więcej »
8/10/2014

20 lipca 1880 r. Ojciec św. Leon XIII zatwierdził Związek Szkaplerza św. Michała, założony w Rzymie 30 sierpnia 1878 r. Ten szkaplerz składa się z dwu płatków wełnianych we formie tarczy. Jedna część z wizerunkiem św. Michała jest niebieskiego koloru a druga zaś brunatnego. Modlitw osobnych nie ma przy tym szkaplerzu.

więcej »
1/10/2014

Byliśmy przekonani,że wydarzy się coś nadzwyczajnego. Każdy czekał na dzień 24.09.2014 r . Przyjedzie KTOŚ , kto umocni, doda odwagi, KTO przypomni, że Bóg jest najważniejszy. I stało się! Przyjechał z Gargano na Jasielski Rynek. Tam zabrzmiał marsz powitalny wykonany przez Miejsko- Kolejową Orkiestrę Dętą w Jaśle. Policjanci wzięli z samochodu - kaplicy figurę swojego Patrona na ramiona i nieśli do Jasielskiej Fary.

więcej »
30/9/2014

Miasto na Pogórzu Strzyżowskim. Osią malowniczych widoków tego miejsca jest meandrująca rzeka Wisłok. Z najwyżej położonych punktów można zobaczyć przepiękną panoramę miasta położonego w kotlinie. Niby zwykłe miasto jak ich wiele, ale jednak jest w nim coś wyjątkowego. To jedno z 11 miast, którym patronuje św. Michał Archanioł.

więcej »

Strony