Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Piękne michalickie dni w Paragwaju

Początek obecnego roku był obfity w ważne wydarzenia dla Prowincji Paragwajsko-Argentyńskiej. Najpierw sześciu kandydatów do nowicjatu rozpoczęło ten etap formacyjny w Natalicio Talavera. Kilka dni później jeden młodzieniec kończący nowicjat złożył pierwszą profesję. A dzień po tym wydarzeniu siedmiu kleryków odnowiło śluby zakonne w kaplicy seminaryjnej w Ñemby.

Jeszcze nie przebrzmiały echa tych pięknych dni, gdy wspólnota wyruszyła na lotnisko w Asunción, by powitać przybywającego Ojca Generała ks. Dariusza Wilka. I znowu wielkie przeżycie: 2-go lutego ks. Kazimierz Lorencowicz przekazał posługę prowincjała ks. Tadeuszowi Brzuszkowi.

W sobotę 4-go lutego Ojciec Generał ustanowił lektorem kl. Karola Wolowskiego i akolitą kl. Gabriela Rivasa. W tym czasie ks. Daniel Pesce przebywał na obozie, mając pod opieką dwustu harcerzy ks. Bronisława Markiewicza z parafii z Ñemby, Natalicio, Altos i Asunción. Ojciec Generał zachwycał się pięknem tutejszej przyrody, zapoznał się z organizacją i funkcjonowaniem obozu i koncelebrował Mszę św. Ale trzeba też powiedzieć, że dzielnie znosił 40-stopniowy upał, którego efekty łagodził tradycyjnym terere.

Podczas pobytu spotkał się ze wszystkimi współbraćmi z Paragwaju. Był w argentyńskim mieście Posadas, gdzie michalilci prowadzą misję. A ks. Stanisław Antoni Nowak i ks. Maciej Skiba nie omieszkali przybyć z Buenos Aires, by spotkać się z nim w Ñemby. Spotkanie z klerykami trwało prawie 3 godziny. Nowicjusze muzyką i piosenkami przywitali Ojca Generała, któremu w wyprawie do nowicjatu (200 km od Ñemby) towarzyszył nowy ks. Prowincjał. On też był z Ojcem Generałem na pielgrzymce do narodowego sanktuarium Matki Bożej z Caacupe.

W związku z tym, że michalici już od 35 lat oddają się posłudze ewangelizacyjnej w parafii w Ñemby, w niedzielę 5-go lutego przybył biskup diecezji na uroczystą Mszę św. dziękczynną, koncelebrowaną przez michalitów z Ñemby i oczywiście przez Ojca Generała.

Bardzo wymowna była Msza św. z grupami Rodziny Michalickiej z parafii Ñemby, której przewodniczył Ojciec Generał i potem krótkie spotkanie z wszystkimi uczestnikami.

Wydaje się, że pobyt Ojca Generała był krótki, ale mieliśmy wiele czasu na rozmowy, zapoznanie się z projektami Zgromadzenia i na dyskusje na temat realizowania tutejszych inicjatyw i planów.  

Zdzisław Urbanik CSMA