Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Natalia Niemen na Bemowie

Wydarzenie, pod wiele mówiącym tytułem „Rodzinne kolędowanie”, zostało zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Bemowo i jego Wydział Kultury. Gościliśmy więc na nim Michała Grodzkiego, burmistrza Bemowa oraz Pawła Soliwodę, naczelnika Wydziału Kultury dla Dzielnicy Bemowo.

Ksiądz proboszcz Kazimierz Joniec witając artystów, gości i licznie zebranych parafian podkreślił, iż „Emmanuel, Nowonarodzony jest wśród nas”. Tym samym przypomniał, dla Kogo w ten mroźny wieczór spotkaliśmy się w bemowskiej świątyni, Komu ów czas i nasza obecność została poświęcona.

Trwający prawie półtorej godziny koncert swoim niecodziennym klimatem stopniowo coraz bardziej zanurzał nas w pełną pokoju ciszę betlejemskiej stajenki, w zadumę nad cudem tamtej nocy, w radość i nadzieję: „Słuchaj! Brzmi aniołów pieśń: pokój ludziom, Bogu – cześć”.

Piękna, ciągle jeszcze świąteczna sceneria bemowskiej świątyni, malowniczo wzbogacona plamami świateł reflektorów, które jak tańczące anioły przemykały po ścianach i sklepieniu oraz klimatyczna muzyka w wykonaniu profesjonalnych artystów stworzyły niezapomniany nastrój.

Zostaliśmy niepomiernie zaskoczeni bogatym, częściowo mało znanym repertuarem kolęd i pieśni bożonarodzeniowych z różnych stron świata, zaprezentowanych w ciekawych, niebanalnych aranżacjach.

Było nastrojowo, momentami niemal rzewnie, ale z mocą i wiarą oraz radością z Bożego Narodzenia, z przyjścia na świat Pana.

Dziękujemy artystom za stworzenie niezapomnianie urokliwej atmosfery i za wspólne z nami kolędowanie, jako rodzina dzieci Bożych śpiewająca na chwałę Nowonarodzonego, a organizatorom za umożliwienie nam uczestnictwa w tak pięknym wydarzeniu.

Barbara Smal
fot. Rafał Świłło