Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Wielka Pokuta na Jasnej Górze i Michał Archanioł z Gargano

Ojcowie Enrique Porcu i Antonellu Cadeddu misjonarze pracujący na co dzień w brazylijskich slumsach wzywali zgromadzonych do otwarcia serc na tchnienie Ducha Świętego, który przekonuje o prawdzie i o sądzie. Spotkanie Wielkiej Pokuty rozpoczęło się od gestu przyjęcia do serca Jezusa Chrystusa.– Nie czekajcie na później. Zróbcie to teraz! Teraz!  W samym sercu wielkiej wojny duchowej, która toczy się życie – wołali misjonarze z Brazylii.

Wiele łez. W chwili rozpoczęcia spotkania spowiadało już ponad dwustu księży, a pod murami  klasztoru modlił się ponad stutysięczny tłum. Wyciągał ręce do nieba i głośno uwielbiał Boga, wyrzekał się szatana i jego pokus.

Wielka Pokuta odbywała się dwa dni po 99. rocznicy cudu wirującego słońca, który widziało 100 tysięcy zmokniętych Portugalczyków w Fatimie.

„To wydarzenie całego Kościoła. Łączy wszystkie duchowości, wspólnoty, organizacje –  wyjaśniali inicjatorzy spotkania – Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie”.

Spotkanie poprowadził ceniony rekolekcjonista ks. Dominik Chmielewski oraz egzorcysta ks. Piotr Glas. Mszę Świętą celebrował Jego Ekscelencja ks. abp Stanisław Gądecki.

Wieczorem odbyła się wielka modlitwa o przebaczenie wszystkich grzechów popełnionych przez Polaków przez wieków. "Święty Michale, użyj całej swojej mocy, aby pokonać sprzeniewierzonego anioła. Masz taką moc" - modlił się egzorcysta ks. Piotr Glas.

Na zakończenie wszyscy zebrani kapłani, w bliskości Pana Jezusa wystawionego w potężnej kilkumetrowej monstrancji, pobłogosławili Polskę na cztery strony świata. Wierni wyśpiewali na zakończenie hymn „Te Deum”.

xrs