Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Co by to było, gdyby Cię nie było

„Święty Michale! Co by to było, gdyby Cię nie było. Dziękujemy za Twoją obecność. Dokładnie o tej godzinie, kiedy jesteśmy tu w Markach, kilka milionów pielgrzymów śpiewa tam na Gargano: Siamo Pellegrini, siamo figli Tuoi, san Michel Arcangelo, prega per noi” – mówił w homilii ks. Piotr Prusakiewicz, redaktor naczelny Dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.

Na zakończenie Eucharystii ekonom ks. Jerzy Sosiński, z ramienia zarządu Generalnego Zgromadzenia św. Michała Archanioła, mówił: „O wielki Książę Niebieski, najwierniejszy Stróżu Kościoła, Święty Michale Archaniele, nasz kochany Patronie. Oto my, chociaż niegodni Twego oblicza, jednak ufni w Twą dobroć, powodowani potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi Twymi dobrodziejstwami, stajemy przed Tobą w towarzystwie naszych Aniołów Stróżów, Błogosławionych i Świętych, a nade wszystko w obecności bł. Księdza Bronisława Markiewicza, Twojego wielkiego czciciela. Ciebie dziś obieramy za szczególnego obrońcę i orędownika.  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli, wstawiaj się za nami, abyśmy otwierając się na działanie Ducha Świętego, wypełnili
z miłością świętą wolę Bożą i zachwyceni Bogiem, wołali do Niego w każdej chwili życia: „Któż jak Bóg!” Wybłagaj nam u Boga przebaczenie naszych grzechów, łaskę umiłowania Zbawiciela Jezusa Chrystusa, Najsłodszej Matki Maryi i wszystkich ludzi, umiłowanych przez Boga Ojca, odkupionych przez Syna Bożego i oświeconych przez Ducha Świętego. Spraw, abyśmy wypełniali nasze posłannictwo z wiarą, pokorą i ufnością w Boże Miłosierdzie. Archaniele Michale, zawierzamy Ci nasze Zgromadzenie zakonne: Ojca Generała wraz z Zarządem, wszystkich kapłanów, kleryków, nowicjuszy, postulantów, braci zakonnych. Zawierzamy nasze dzieła apostolskie, szczególnie podejmowane na polu wychowania młodego pokolenia w szkołach, oratoriach i domach dziecka. Zawierzamy michalickie parafie i domy zakonne. Zawierzamy Twoich Czcicieli, Rodzinę Szkaplerza. Zawierzamy rodziny: ojców i matki, dzieci i młodzież, ludzi starszych, chorych i samotnych, bliskich, przyjaciół i dobrodziejów. Wreszcie zawierzamy Ci najtrudniejsze sprawy naszego życia. Chorąży Boga, dzielny wojowniku i Wodzu wojsk niebieskich, chroń nas od wojny, pożarów, powodzi i wszelkich klęsk żywiołowych. Broń nas przeciwko pokusom szatańskim, głównie przeciw tym, które atakują wiarę, jedność, zgodę i czystość. A w godzinę śmierci uproś nam pokój duszy i zaprowadź do ojczyzny wiecznej. Amen”.

Dziękujemy Ci, Święty Michale, że w znaku Figury z Gargano wciąż nawiedzasz naszą Ojczyznę.

xrs