Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Święto strażaków z Michałem Archaniołem

Figura św. Michała Archanioła z Gargano do parafii Szczury przybyła w eskorcie motocyklistów i wozów strażackich. Po ucałowaniu świętego znaku nawiedzenie przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Rutkowskiego, ruszyła procesja do kościoła z kilkunastoma pocztami sztandarowymi straży pożarnej. Swojego Patrona witali kolejno: Proboszcz Parafii, wybrana rodzina, wójt Gminy Ostrów i Burmistrz Miasta Raszków. „Jestem dumny z braci strażaków, którzy tak licznie przybyli z pocztami sztandarowymi na nasze niezwykłe uroczystości. Jestem dumny ze swoich parafian, którzy zostawili na boku inne sprawy i przyszli dziś do kościoła, aby cieszyć się obecnością figury św. Michała Archanioła z najstarszego Sanktuarium w Europie Zachodniej na Górze Gargano” – mówił szczęśliwy Ksiądz Proboszcz. Czuwanie w pierwszym dniu uroczystości zakończyło się modlitwą różańcową w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

Następnego dnia swoje spotkanie z Księciem wojsk anielskich przeżywali chorzy, samotni i starsi, którzy otrzymali specjalne błogosławieństwo z indywidualną modlitwą i nałożeniem rąk. Wielu przybyło również na Godzinę Miłosierdzia, aby modlić się za zatwardziałych grzeszników. Na zakończenie uroczystą Mszę św. sprawował dziekan dekanatu raszkowskiego ks. kan. Bronisław Chorzępa.

Choć krótkie nawiedzenie, to bardzo intensywne. Wierni pięknie śpiewali i głęboko przeżywali spotkanie ze swoim Patronem.

xrs