Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Wzruszające pożegnanie św. Michała Archanioła w Wilnie

W niezwykłej atmosferze przebiegał ostatni dzień nawiedzenia św. Michała Archanioła w znaku figury z Sanktuarium w Monte Sant’ Angelo. Mocno wybrzmiewały słowa starożytnej pieśni gargańskiej, którą śpiewano w polskim języku: „Myśmy pielgrzymami, Twoimi synami, Boży Archaniele módl się za nami” (Siamo Pellegrini, siamo figli tuoi. San Michel Arcangelo, prega per noi).

Przed figurą z Gargano przez cały dzień modlili się licznie parafianie i pielgrzymi. Kapłani nakładali  szkaplerze, błogosławili i posługiwali w konfesjonale. Liczba uczestników przerosła wszelkie oczekiwania. Wierni klękali przed figurą z cudownej groty, powierzali św. Michałowi swoje najtrudniejsze sprawy w intencjach, które wyciskały łzy, trwali w milczeniu i wzruszeniu. Wyczuwało się szczególne namaszczenie chwili, spotkaniem z Kimś wyjątkowym i niezwykłym.

Pożegnalna Eucharystia o godz. 15.00 rozpoczęła się Koronką do Miłosierdzia Bożego przy ołtarzu, gdzie do 2005 roku wisiał obraz Miłosierdzia Bożego, namalowany na prośbę Pana Jezusa skierowaną do św. Faustyny. Teraz znajduje się on w oddalonym o 30 metrów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Ksiądz Proboszcz Tadeusz Jasiński z ogromna ufnością dokonał Aktu Zawierzenia całego miasta Wilno św. Michałowi Archaniołowi. W „Złotej Księdze Parafii” dokonano ostatniego wpisu upamiętniającego nawiedzenie figury. Znamienne, że pierwszy wpis złożył w tej księdze 5 września 1993 roku inny „Biały Pielgrzym – Ojciec Święty Jan Paweł II, który w czasie pielgrzymki na Litwę nawiedził tę piękną świątynię.

Po Mszy św. w procesji liturgicznej odprowadzono św. Michała Archanioła do samochodowej kaplicy. Ze względu na liczbę wiernych wstrzymano ruch na ulicy Dominikańskiej. To symboliczna wymowa wejścia Anioła Miłosierdzia na ludzkie, niekiedy trudne i powikłane życiowe ścieżki. Niespotykane doświadczenie serca towarzyszyły wszystkim żegnającym św. Michała Archanioła. Był to prawdziwy czas mocy i łaski. Łaski dla całego Wilna.

xpp