Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Peregynacja na Litwie trwa...

Od wczoraj polska parafia pw. Ducha Świętego w Wilnie przeżywa spotkanie ze św. Michałem Archaniołem w znaku figury z Gargano. Dzień rozpoczął się od śpiewu Godzinek ku czci Księcia wojsk anielskich oraz Mszy św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, w czasie której dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo. W indywidualnym błogosławieństwie z nałożeniem rąk uczestniczyli również dorośli oraz chorzy, samotni i starsi.

O godz. 15.00 wierni modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia, która powstała właśnie w Wilnie. Ks. Piotr Prusakiewicz CSMA przypomniał w homilii, że św. Michał jest „Aniołem Miłosierdzia”, bo chce wszystkich prowadzić do Boga, a w czasie objawienia na Górze Gargano on sam powiedział: „Tu w tej grocie będą przebaczone ludzkie grzechy”.

W godzinach wieczornych odbyła się także Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Uczestnicy z wiarą przyjęli błogoławieństwo na sposób „lurdzki”, modląc się za siebie i bliskich swemu sercu.

Na zakończenie dnia mieszkańcy Wilna przeżywali kolejny wieczór ze św. Michałem Archaniołem i Matką Najświętszą, trwając na modlitwie różańcowej, śpiewając Koronkę Uwielbienia Boga oraz ucząc się modlitwy Litanią do św. Michała Archanioła.

Jutro, w ostatnim dniu nawiedzenia, Msza św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi o godz. 10.30, a o 15.00 Msza św. z Aktem Zawierzenia św. Michałowi Archaniołowi całego Wilna.

xrs