Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Święty Michał zawalczył o kościół w Paryżu

Młoda kobieta Karola, która szła w procesji za figurą św. Michała Archanioła daje piękne świadectwo: „Dzis 5 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, mieliśmy zaszczyt i przywilej iść w procesji z figurą św. Michała Archanioła przez Paryż. Śpiewaliśmy pieśni do Najświętszej Maryi Panny (..), odmawialiśmy „Koronkę do św. Michała Archanioła, powołując się na obecność aniołów w Paryżu i na ich wsparcie. To zdawało się poruszać ludzi, których mijaliśmy po drodze”.

Tak oto grupka młodych wraz z kapłanem (w sutannie!), która szła od Centrum św. Pawła mieszczacego sie pod numerem 12 na ulicy św. Jozefa (w dwunastej dzielnicy Paryża), przechodząc obok Luwru, obok zabytkowych „Inwalidów” aż do kościoła św. Rity, który znajduje się w piętnastej dzielnicy, wzbudzała zadziwienie, ciekawość, a wiara uczestników dotykała serca przechodniów. O godz. 14.00 w kościele św. Rity św. Michał odbierał cześć. Modlitwy, konferencja, śpiew (Szczególne są okoliczności tej peregrynacji – kościół św. Rity jest zagrozony, bo na mocy decyzji administracji miał zostać wyburzony. Katolicy z Paryża (i nie tylko) manifestowali wielokrotnie, że nie zgadzają się z tą decyzją. Okupacja miejsca, manifestacje były właśnie znakami tego sprzeciwu). 5 czerwca była również tam zorganizowana manifestacja. Przybyło na nią blisko 1 000 osób. Szliśmy ulicami Paryża, śpiewając pieśni, litanię do św. Rity i wzywaliśmy orędownictwa świętych. W procesji była niesiona figura Najświętszego Serca Pana Jezusa, św. Rity wraz z relikwiami oraz figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Ludzie trzymali w rękach róże jako znak miłości do Kościoła. Manifestujący modlili się również o zaprzestanie sprzedaży kościołów we Francji, ktore w ostatnim czasie bardzo się nasiliły. Setki kościołów zostało już  sprzedanych. Są one zamieniane na meczety muzułmańskie, magazyny albo są poddawane rozbiórce.

Manifestacja odbywała się spokojnie. Po niej wróciliśmy do kościoła św. Rity, gdzie została odprawiona Msza św.  

Następnego dnia dotarła do nas wiadomość, że 6 czerwca Trybunal Administracyjny w Paryżu anulował decyzje o natychmiastowym wyrzuceniu osób pełniących kult Boży w kościele św. Rity i całkowitym wyburzeniu świątyni. Oto, jak św. Michał Archanioł z innymi świętymi pomógł nam zawalczyć o Kościół.

Stowarzyszenie które zaangażowało się w obronę tego kościoła zapewnia, że codzienna praca w terenie trwa nadal i celem pozostaje odkupienie kościola, aby wyrwać go definitywnie z rąk spekulantów.

Niech Bóg będzie uwielbiony.

s. Rozalia