Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Aniołowie, święci i powołanie człowieka – zaproszenie na Festiwal

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie, wspólnie z Domem Kultury z Lwówka Śląskiego i Członkami Legnickiej Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej, organizuje VI Festiwal Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg”, który odbędzie się 3 czerwca 2017 roku. Wykonawcy mają zaprezentować dwie piosenki: jedną o tematyce ogólno religijnej, a drugą o tematyce festiwalowej (o aniołach, świętych i powołaniu człowieka). W sposób szczególny podczas VI Festiwalu chcemy zwrócić uwagę na przypadający w tym roku Jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie.

Znani z nami… sympozjum w Miejscu Piastowym 2016

W dniach 25-26 listopada 2016 r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbywać się będzie XIV edycja organizowanego corocznie sympozjum naukowego. Temat tegorocznego spotkania brzmi „Prawda na wyzwoli, czy my wyzwolimy prawdę – konsekwencje dla wychowania”. Warto zwrócić uwagę na tegorocznych prelegentów którymi są:

„Chwała Tobie, Jezu Chryste, Ty królujesz dziś i na wieki”

Koniec roku liturgicznego, już niebawem ADWENT, przeżyliśmy niedzielę CHRYSTUSA KRÓLA. Pytania o Jego królestwo, Jego panowanie, Jego zwycięstwo… społeczne ruchy, religijne pragnienie, aby Chrystus stał się Królem Polski, Królem świata… Szlachetnie pragnienia - Chrześcijaństwo bowiem jest religią zanurzoną w historii! W swojej tajemnicy boskiej i ludzkiej Chrystus stanowi fundament i centrum historii, jest jej sensem i ostatecznym celem. Jego Wcielenie, uwieńczone tajemnicą paschalną i darem Ducha Świętego, jest pulsującym sercem czasu, jest tajemniczą godziną, w której Królestwo Boże przybliżyło się.

Chrześcijaństwo jest łaską

Chrześcijaństwo jest łaską, jest niezwykłym darem Boga, który nie poprzestał na stworzeniu świata i człowieka, ale zechciał towarzyszy

w drodze swojemu stworzeniu, «wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał (...) przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna» (Hbr 1, 1-2). W tych dniach! Tu i teraz zobaczę Jezusa w świetle UWIELBIENIA, z niego bowiem bierze początek każda autentyczna odpowiedź wiary na objawienie Boga w Chrystusie (zob. Novo millennio ineunte 4). 

Strony