zgromadzenie

Narodowe Święto Niepodległości w Parafii bł. Michała Kozala w Gnieźnie

11 listopada 2017 r. obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedna z definicji ojczyzny mówi, że "jest to związek pokoleń umarłych, pokoleń żywych i tych, które przyjdą po nas". Tegoroczne Święto Niepodległości w naszej parafii miało szczególny wydźwięk. Pod przewodnictwem ks. Maksymiliana Wójtowicza CSMA została przygotowana wieczornica, która rozpoczęła się odśpiewaniem "Boże coś Polskę” oraz słowami kard. Stefana Wyszyńskiego.

Harmonia w modlitwie i śpiewie

Zakończył się drugi dzień michalickich warsztatów na Bemowie. W programie znalazła się poranna modlitwa „Jutrzni”, zajęcia wzmacniające oddech w czasie śpiewania, praca nad emisja głosu i dobrą dykcją. Finałem dnia było nabożeństwo słowno-muzyczne dla Pani Fatimskiej.

Ruszyło z kopyta

Warszawa, Stalowa Wola, Przemyśl, Prałkowce, Gniezno, Pruszków, Konstancin Jeziorna, Pewel Mała. To tylko niektóre miejsca, z których do księży michalitów na Bemowo przyjechała młodzież na XII edycję Ogólnopolskich Michalickich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych. W piątek po południu 120 osób rozpoczęło piękny czas spotkania z liturgią i muzyką kościelną.

Strony