Zmiana przełożonego Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym

W niedzielę, 29 lipca br., dokonała się zmiana na urzędzie przełożonego zakonnego w Domu Macierzystym w Miejscu Piastowym i jednocześnie kustosza sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Ks. Antoniego Tyńca CSMA po 9 latach (czyli trzech 3-letnich kadencjach) zastąpił ks. Krzysztof Poświata CSMA.

Mszy św. w sanktuarium o godz. 11.00 przewodniczył ojciec generał ks. Dariusz Wilk CSMA. Gorąco podziękował on ustępującemu dyrektorowi ks. Antoniemu za jego oddaną posługę przełożeńską i ogrom prac, jakie w minionych latach zostały wykonane w Miejscu Piastowym, szczególnie za wymianę więźby dachowej i blachy oraz nową elewację budynku Domu Macierzystego, budowę kotłowni na biomasę, budowę pięknej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej oraz mocno zaawansowane prace przy powstającej kaplicy św. Michała Archanioła. Przełożony Generalny wspomniał o dwóch ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w ostatnich latach w tutejszej wspólnocie: uroczystościach związanych z 100. rocznicą śmierci błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza (29 stycznia 2012 r.) oraz koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej (11 czerwca 2017 r.).

Po Eucharystii kapłani i bracia ze wspólnoty Domu Macierzystego wraz z Ojcem Generałem przeszli do kaplicy domowej (tzw. oratorium), gdzie po odśpiewaniu hymnu Veni Creator, nowo mianowany przełożony ks. Krzysztof złożył wyznanie wiary oraz przysięgę wierności.