Wiemy, gdzie szukać szczęścia!

W ostatni weekend - od 31.11 do 2.12 - na warszawskim Bemowie miało miejsce niezwykłe spotkanie młodych ludzi z Bogiem - Oaza Modlitwy. Tegoroczny temat - powołanie - był wyjątkowy, bo kto z nas nie zastanawia się, co zrobić ze swoją przyszłością?

Frekwencja na OM-ie była zaskakująco duża - prawie 200 osób! Przyjechała młodzież z Pawlikowic, Stalowej Woli, Torunia, Miejsca Piastowego, Jasła, Wołomina, Słupna, Młochowa i wielu innych miejsc, a także klerycy z michalickiego WSD w Krakowie. Duchowo towarzyszyło nam 9 księży i 4 siostry zakonne, którzy przybyli ze wspólnotami.

Te rekolekcje były bardzo owocnym czasem dla nas wszystkich. Poznaliśmy odpowiedź na pytanie "którego do szczęścia?". Po pierwsze, powinniśmy szukać naszego szczęścia tylko w Bogu. Ks. Krzysztof Szary - główny prowadzący - wygłosił trzy homilie, w których bardzo żywiołowo i jeszcze ciekawiej przybliżył nam czym jest powołanie, podając zaskakujące przykłady "z życia wzięte". Także na adoracjach i namiocie spotkania mogliśmy doświadczyć, jak ważny w naszym życiu jest Bóg, który pragnie naszego pełnego zaufania.

Nasi goście specjalni wygłosili cztery konfernecje o czterech powołaniach w Kościele: Gabriel Bernacki o życiu w celibacie osób świeckich, Dorota i Kamil Szumotalscy - "Przyklejeni" o małżeństwie, ks. Maciej Miętek o kapłaństwie i s. Anna Maria Pudełko o życiu zakonnnym. Poznając cały "wachlarz" powołań, mogliśmy dokładniej przyjrzeć się każdemu z nich i zastanowić "które powołanie jest dla mnie?".

OM, to przede wszystkm modlitwa i rozmowa z Bogiem, ale także spotkanie z przyjaciółmi, poznanych na letnich rekolekcjach oazowych, pielgrzymkach oraz innych akcjach michalickich i nie tylko. Atmosfera w ten weekend była bardzo ciepła - wszyscy cieszyliśmy się swoją obecnością. W sobotę wieczorem wspólnie bawiliśmy się podczas koncertu zespołu Poison.

Choć było nas bardzo dużo, parafianie z Bemowa podołali zadaniul - każdy otrzymał nocleg. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość!

Tegoroczna oaza modlitwy była wyjątkowa zarówno pod względem jakości duchowych tresci, jak i liczby uczestników. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej. Już dziś zapraszamy na kolejny OM na Bemowie!

Oaza prowadzona przez Księży Michalitów Warszawa - Bemowo