Wezwani do służby – spotkanie animatorów Wielkiej Oazy NEBO

Od 31 sierpnia do 2 września w Markach odbywało się spotkanie animatorów i kandydatów na animatorów Wielkiej Oazy NEBO prowadzonej przez zgromadzenia michalickie. W podwarszawskiej miejscowości zgromadziło się ponad 20 młodych ludzi. Spotkaniu przewodniczyli Moderatorzy Generalni Wielkiej Oazy NEBO, ks. Wojciech Kapusta CSMA i s. Karina Pawłowska CSSMA.

Celem spotkania, jak zapowiadał ks. Wojciech, była modlitwa i rozmowa o przyszłości naszej ogólnopolskiej wspólnoty. Okazją do modlitwy była piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, przed którą słowo skierował do nas ks. Grzegorz Sprysak, dyrektor michalickich szkół w Markach, który gościł nas przez cały weekend. Ks. Grzegorz mówił o konieczności trwania w jedności z Chrystusem i ciągłej gotowości do służby drugiemu człowiekowi. Pozostałą część dnia spędziliśmy na wspólnych grach, zabawach i rozmowach w animatorskim gronie.

Sobota stała pod znakiem rozmów i debat. Przez kilka godzin dyskutowaliśmy wspólnie o przyszłości Oazy NEBO, próbując znaleźć rozwiązania dla palących problemów. Szukaliśmy również pomysłów na rozwój duchowy naszych lokalnych wspólnot oraz przyciągnięcie nowych osób do Ruchu Światło-Życie. Rozmowy były bardzo owocne. Wszyscy uczestniczący mieli szansę podzielić się swoimi przemyśleniami, przedstawić sytuację w swoich wspólnotach, a także podsumować wakacyjne oazy rekolekcyjne.

Centralnym punktem dnia była oczywiście wspólna Eucharystia, na której kazanie wygłosił dk. Piotr Dąbrowski CSMA, tłumacząc nam przypowieść o talentach. Odprawiliśmy także poranną jutrznię i wieczorne nieszpory. Swoją konferencję wygłosił także ks. Wojciech, który zwracał uwagę na konieczność utrzymania jedności z Ruchem Światło-Życie, przy równoległym uwydatnianiu michalickiego ducha naszej wspólnoty.

W niedzielę zgromadziliśmy się w kościele parafialnym w Markach na Eucharystii o godzinie 10.00 wraz z parafianami. Mszy świętej przewodniczył Wikariusz Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, ks. Rafał Kamiński CSMA. Po Eucharystii przy kawie i ciastku podsumowaliśmy nasze spotkanie. Księża, siostry i animatorzy wspólnie wyrazili potrzebę częstszego organizowania takich zebrań, aby podtrzymać jedność Oazy NEBO i umocnić współpracę między lokalnymi wspólnotami.

W imieniu animatorów i kandydatów na animatorów składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włożyli trud w organizację tego spotkania, abyśmy czuli się jak u siebie w domu. Na pewno jeszcze nie raz spotkamy się w takim składzie, aby wspólnie znajdować rozwiązania, które umocnią Wielką Oazę NEBO.

An. Krystian Koryciński
Fot. Patrycja Taica Frias