VII Festiwalu Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg” - zaproszenie

24-02-2018

Drodzy, Pan Bóg daje nam bardzo dużo możliwości, aby umacniać swoją wiarę, miłość i nadzieję. „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – hasło obecnego roku duszpasterskiego przypomina o obecności w życiu człowieka Ducha Świętego, na którego natchnienia mamy się zawsze otwierać. Na głos Ducha św. był otwarty św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży. 15 sierpnia 2018 r. będziemy obchodzić 450. rocznicę jego śmierci, którą poniósł, mając 18 lat. Życie św. Stanisława Kostki, choć odległe czasowo, może inspirować także współczesną młodzież i dzieci. Święty wskazuje, jak być wiernym powołaniu wobec wielu życiowych przeciwności.

Organizując i uczestnicząc w VII Festiwalu Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg” chciejmy podziękować, uwielbiać i wyśpiewać radość, że Bóg nas prowadzi, że nie jesteśmy sami na naszej drodze życia, że mamy naszych aniołów i świętych.

VII Festiwal Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg” odbędzie się w dwóch terminach i miejscach:

  • 9 czerwca 2018 r. – Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Sobocie koło Lwówka Śląskiego.
  • 6 czerwca 2018 r. – Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa przy Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach między Jarosławem a Przemyślem (gmina Rokietnica).

Na scenie prezentowane będą piosenki o tematyce anielskiej, powołaniowej i o świętych. Zapraszamy dzieci i młodzież do podzielenia się swoją wiarą i swoimi zdolnościami wokalnymi i muzycznymi. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: soliści, schole i zespoły wokalno-instrumentalne. W przypadku większej liczby zgłoszeń możliwy jest także podział uczestników ze wzgledu na wiek.

Wykonawcy mają zaprezentować dwie piosenki: jedną ogólnoreligijną, a drugą o tematyce festiwalowej (o aniołach, świętych i powołaniu człowieka). 

Więcej szczegółów w regulaminie festiwalu. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony: www.wcredo.eu

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać i grać na Festiwal Radości z naszymi aniołami i świętymi, którzy przypominają nam o życiowym powołaniu do świętości, a przez to nadają sens i cel naszemu życiu. Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku 29 maja 2018 r. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Kontakt: ks. Zbigniew Pajor CSMA
Tuligłowy 133
37-562 Rokietnica
tel. kom. 608 202 842 lub 16 622 13 84
email: wcredo@wp.pl,